Makina-Ekipman Değerleme

Makine Değerleme

Bağımsız makine(ler) bazında veya tüm üretim hattı ve yardımcı tesisleri ile bir bütün olarak incelenmesi ve raporlanması hizmetidir. Makine ve ekipmanlar yerinde görülerek işlevselliği, fiziksel durumu, bakım geçmişi vb. detaylı olarak incelenir ve elde edilen tüm teknik bilgileri göz önünde bulundurularak değer takdir edilir.

İş Makinesi Değerlemesi

Ekskavatör, yükleyici, forklift, yol silindiri vb. iş makineleri yerinde görülerek işlevselliği, fiziksel durumu, bakım geçmişi vb detaylı olarak incelenir ve elde edilen tüm teknik bilgileri göz önünde bulundurularak değer takdir edilir. Talep edilmesi ve gerek duyulması durumlarında servis eşliğinde ekspertiz çalışması yapılarak makinenin performans durumu ve bakım onarım maliyetleri ayrıntılı olarak raporlanır.

Kira Değer Tespiti

Kira Değer Tespiti
Makine ekipmanın kira değerini tespitine yönelik raporlar hazırlanması

Makine Tespit Raporu

Makinenin yerinde incelenerek proformada veya teknik dokümanında belirtilen özellikleri uyumu, fiziksel durumu, yeni veya ikinci el olup olmadığının kontrol edilerek raporlanması çalışmasıdır.

Proforma Kontrol Raporu

Proformada belirtilen satın alma değerinin, faturada belirtilen teknik özelliklere göre analiz edilerek uygun olup olmadığının raporlanması çalışmasıdır.